background image
20151027_120953

Mesleki Yeterlilik Kurumu MYK ile yaptığımız protokol gereği devam eden Proje Yöneticisi Seviye 6 Ulusal Meslek Standardı ve Yeterliliği çalışmasının ikinci aşaması olan Ulusal Yeterlilik çalışması pilot (deneme) sınavı ile test edildi.

27 Ekim 2016 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen bu sınavda Başarsoft ve Altay Kollektif Şirketinden gönüllü katılımcılar ve Türk Proje Yönetim Meslek Enstitüsü TPYME ve İstanbul Proje Yönetim Derneği İPYD den gönüllü değerlendiriciler yer aldılar. Hazırlanan ve görüşe sunulan taslak yeterlilik çalışmasının bir anlamda uygunluğunun testi gerçekleştirilmiş oldu. Buradan çıkan sonuçlar ile mevcut taslak birkez daha revize edilerek, sektör komitesine sunulmak üzere MYK’ya gönderilecek. Yeterliliklerin sektör komitesinde onaylanması ile ülkemizde Proje Yöneticilerinin belgelendirilmesi süreci başlamış olacak.

 

20151027_130531

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>