background image

   • Ulusal Proje Meslek Konferansı – UPMK

    Türk Proje Yönetim Meslek Enstitüsü’nün, Proje Yöneticiliği mesleğini tanıtma ve geliştirme misyonu çerçevesinde, NORM’un ev sahipliğinde her yıl ulusal boyutta düzenlenen konferanstır.
    Proje yöneticilerini, ekipleri üyelerini fiilen buluşturan bu organizasyon, meslekî sorun ve önerilerin paylaşıldığı bir dayanışma zemini oluşturur.

    UPMK.org

     

     

    • 2017TPYME Çetin Ceviz Ödülleri

     TPYME “Çetin Ceviz” Proje Yöneticisi Ödülleri

     Proje Yönetici Ulusal Meslek Standardı’nın kabul edilmesi ile TPYME “Çetin Ceviz Proje Yöneticisi” Ödülleri verilmeye başlanmıştır.
     Proje yöneticilerinin; mesleğe, projelerine, kurumuna ve ülkeye kattıkları değerlere göre, bu ödüller sahiplerini bulur.

     TPYME.org

      

      

    • bacak
    • Türk Proje Yönetim Meslek Enstitüsü -TPYME

     Liyakat ve gönüllülük ilkesine dayalı, meslektaşların birbirini tanıma, itibar tescili ve mesleki dayanışması amacı ile kurulmuş sosyal bir platformdur. Platform, proje yönetimi uygulamalarının yasal altyapısının oluşturulması, dünya uygulamaları ile kıyaslanması, proje profesyonellerinin bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi, denetlenmesi ve güncellenmesi konularında faaliyet gösterir.

     TPYME.org

    • Proje Yöneticisi Meslek Standardı

     NORM ile Mesleki Yeterlilik Kurumu arasındaki işbirliği protokolü çerçevesinde, Proje Yöneticisi’nin bir meslek tanımı yapılmıştır. “İş ve Yönetim Sektöründe, Proje Yöneticisi (Seviye 6) Meslek Standardı” 2013 yılında yürürlüğe girmiştir.

     myk.gov.tr